Menu

Dane kontaktowe

Zespół Szkół w Głoskowie
Głosków, ul. Szkolna 6
08-412 Borowie

Numer telefonu do szkoły. 25 681 64 09

Adres meilowy szkoły.zsgloskow@poczta.onet.pl

Przedszkole

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w przedszkolu

29 września br. w naszym przedszkolu obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Celem tego wydarzenia jest rozwijanie kompetencji czytelniczych dzieci, kształtowanie zdolności koncentracji oraz chęci poznawania świata. W świat bajek i opowiadań przenieśli dzieci w tym dniu wyjątkowi gości: p. Wiesław Gąska - Wójt Gminy Borowie, p. Katarzyna Iwaniec - Dyrektor GOK- u w Borowiu, p. Łukasz Rosłaniec - Dzielnicowy Gminy Borowie oraz p. Małgorzata Piętka - Dyrektor ZS w Głoskowie. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem wysłuchały fragmentów literatury dziecięcej, a w podziękowanie za piękne czytanie wręczyły upominki dla przybyłych gości.  

Spotkanie było również wspaniałą okazją do inauguracji wiodącego projektu edukacyjnego w naszym przedszkolu „Mały Miś w świecie wielkiej literatury”, którego kolejną edycję realizujemy w tym roku szkolnym. Zaproszeni Goście na zakończenie wizyty wpisali się do pamiątkowej kroniki projektu.

W tym tygodniu przedszkolaki również włączyły się do akcji „Dzień Głośnego Czytania z p. Dorotą Kluską”, gdzie wysłuchały opowiadań czytanych przez Panie z przedszkola. Okazji do czytania jest bardzo dużo, więc róbmy to jak najczęściej, zarówno w przedszkolu, jak i w domu.

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

  • Przedszkolaki witają zaproszonych gości.
  • Goście czytają bajkę.
  • Dzieci wręczają upominki.
  • Wójt dziękuje za upominki.
  • Upominki wykonane przez dzieci.
  • Dzieci uśmiechają się do wspólnego zdjęcia.

Wróć

Odnośniki

Kontakt

Zespół Szkół w Głoskowie
Głosków, ul. Szkolna 6
08-412 Borowie

NIP: 826-21-88-960

[obiekt mapy] Lokalizacja Zespołu Szkół w Głoskowie