Menu

Dane kontaktowe

Zespół Szkół w Głoskowie
Głosków, ul. Szkolna 6
08-412 Borowie

Numer telefonu do szkoły. 25 681 64 09

Adres meilowy szkoły.zsgloskow@poczta.onet.pl

Szkoła Podstawowa

Śladami Kardynała Stefana Wyszyńskiego

„Poznaj Polskę” to przedsięwzięcie MEiN, które ma na celu poznawanie dziedzictwa narodowego i kulturowego oraz popularyzację osiągnięć polskiej nauki.

Profilaktyka przede wszystkim!

Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Borowiu ogłosiła konkurs plastyczny pod hasłem: „Jesienią czy latem, wiosną czy zimą najlepiej czas spędza się z rodziną”. 

Sukces w konkursie ortograficznym

17 listopada 2021r. w Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie odbył się konkurs ortograficzny pt. „Tużurek Pana Szczypiórka i trzcinowe trzepaczki wodza Gryzipiórka”, który został zorganizowany z okazji obchodów Roku Stanisława Lema. 

Ogólnopolski Strażacki Konkurs Plastyczny Związku OSP RP

Zachęcamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskim Strażackim Konkursie Plastycznym Związku OSP RP - edycja 2022.

Święto Niepodległości

W przeddzień Święta Niepodległości odbyła się uroczysta akademia przygotowana przez uczniów klasy VIII a, pod kierunkiem p. Marzeny Nowak.

Szkoła do hymnu

10 listopada 2021r. w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, o symbolicznej godz. 11.11 uczniowie naszej szkoły odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego” w ramach finału akcji „Szkoła do hymnu”

Szkoła Pamięta

Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej  im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Głoskowie oraz Publicznego Przedszkola „Kubuś Puchatek” w Głoskowie włączyła się do akcji „Szkoła Pamięta” , organizowanej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. 

Zwiedzamy Warszawę

5 listopada 2021r. to szczególna data w kalendarzu uczniów klas I-III naszej szkoły. 

Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotyczno-Religijnej „Młodzi dla Niepodległej ”

4 listopada 2021r. w Zespole Szkół nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Garwolinie odbył się Powiatowy Festiwal Piosenki Patriotyczno - Religijnej  ,,Młodzi dla Niepodległej”. 

Ślubowanie pierwszoklasistów

Ślubowanie i pasowanie na ucznia to bardzo ważna uroczystość w naszym szkolnym kalendarzu. 

Wycieczka do Warszawy

28 października 2021r. uczniowie kl. VIIIB wraz z wychowawcą p. Marylą Serzysko oraz p. Agnieszką Mikulską wybrali się na wycieczkę do Warszawy. 

Wycieczka do Lublina

26 października 2021 roku klasa VIIIa z wychowawcą Marzeną Nowak oraz przewodnikiem Tomaszem Majczyną wybrała się na wycieczkę do Lublina.

Podsumowanie akcji „Pomóżmy leśnym zwierzętom przetrwać zimę - zbierajmy żołędzie i kasztany”

Od 15 września do 20 października 2021r.w naszej szkole trwała akcja – zbiórka kasztanów i żołędzi. Organizatorem tej akcji były p. Magdalena Jagodzińska i p. Agnieszka Mikulska.

Jabłko czy cytryna

Cytryna zamiast mandatu, a jabłko dla kierowcy, który przestrzegał przepisów ruchu drogowego. 20 października 2021r. w drodze dojazdowej do naszej szkoły taką akcję przeprowadzili policjanci z Borowia asp. Łukasz Rosłaniec i st. post. Piotr Niemiec, wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Borowiu i uczniami klas ósmych.

Wycieczka klas IV-VII

Dnia 20.10.2021 r. uczniowie klas IV-VII wraz z wychowawczyniami: p. Moniką Paduch, p. Elżbietą Aniszewską – Serzysko, p. Katarzyną Serzysko i p. Moniką Baran pojechali na wycieczkę integracyjną do Warszawy.  

Dzień Papieski

19 października 2021 r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji XXI Dnia Papieskiego. 

Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole

W trakcie roku szkolnego obchodzimy wiele świąt i uroczystości, ale jedno z nich ma dla nas szczególne znaczenie. 14 października to Dzień Edukacji Narodowej. 

Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej od Rady Rodziców

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego

Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego to międzynarodowy dzień globalnej edukacji w zakresie zdrowia psychicznego i wsparcia osób borykających się z różnymi dolegliwościami natury psychicznej. 

Dzień Chłopaka w klasach I-III

30 września 2021 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Chłopaka. W poszczególnych klasach I-III dzień ten miał szczególny charakter pełen radosnych zabaw, gier i konkursów. 

Poznaję - planuję - wybieram

Dla ósmoklasistów zbliża się czas podejmowania decyzji związanych z wyborem dalszej ścieżki kształcenia. Jaką szkołę ponadpodstawową wybrać? To pytanie, które coraz częściej zadają sobie nasi uczniowie.

Spotkanie z policjantem

27 września 2021 roku uczniowie klasy I- III uczestniczyli w spotkaniu z dzielnicowym Gminy Borowie - asp. Łukaszem Rosłańcem. Tematem pogadanki było „Bezpieczeństwo na drodze” oraz zapoznanie dzieci z jednym z najbardziej znanym zawodów służb społecznych.

Charytatywny Dzień Piżamy w naszej szkole

24 września 2021 rok po raz pierwszy w naszej szkole odbył się „Charytatywny Dzień Piżamy” zorganizowany przez Fundację  „Gdy liczy się czas”.

Próbna ewakuacja

14 września 2021r. w naszej szkole odbyła się próbna ewakuacja z udziałem przedstawicieli Ochotniczej Straży Pożarnej w Borowiu.

Narodowe Czytanie

9 września 2021 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Borowiu odbyło się Narodowe Czytanie dramatu Gabrieli Zapolskiej pt. „Moralność Pani Dulskiej”.

Akademia z okazji beatyfikacji Kardynała Stefana Wyszyńskiego

„Potrzeba nam dzisiaj wiary, która góry przenosi, miłości, która wszystkich jednoczy i nadziei, która nigdy nie zawodzi. Można stracić wszystko, byle nie to!”- te znamienne słowa Kard. Stefana Wyszyńskiego były mottem akademii z okazji beatyfikacji Prymasa Tysiąclecia, która odbyła się w naszej szkole 10 września 2021r.

Inauguracja roku szkolnego 2021/2022

1 września 2021r. uroczystą Mszą Świętą rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Na sali gimnastycznej odbyło się oficjalne rozpoczęcie, na którym Pani Dyrektor Małgorzata Piętka powitała zgromadzonych uczniów, rodziców i kadrę pedagogiczną.

Odnośniki

Kontakt

Zespół Szkół w Głoskowie
Głosków, ul. Szkolna 6
08-412 Borowie

NIP: 826-21-88-960

[obiekt mapy] Lokalizacja Zespołu Szkół w Głoskowie