Menu

Dane kontaktowe

Zespół Szkół w Głoskowie
Głosków, ul. Szkolna 6
08-412 Borowie

Numer telefonu do szkoły. 25 681 64 09

Adres meilowy szkoły.zsgloskow@poczta.onet.pl

Szkoła Podstawowa

Spotkanie profilaktyczne z Panią policjant.

 

9 lutego 2024r. w klasach I-VIII naszej szkoły odbył się cykl spotkań z sierż. szt.  Karoliną Lipiec z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii KPP w Garwolinie.
W klasach I-III tematami poruszanymi przez naszego gościa były: bezpieczeństwo na drodze, zachowania się względem siebie, zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Pani policjantka zwróciła szczególną uwagę na poruszanie się po drodze pieszo oraz rowerem właściwą stroną i oczywiście z odblaskami szczególnie o zmroku- pokazując odpowiednie zdjęcia, które poparły omawiany temat bezpiecznej widoczności pieszych na drodze. Mówiąc o relacjach rówieśniczych odniosła się do akceptowalnych i nieakceptowalnych zachowań względem kolegów i koleżanek. Podkreśliła konsekwencje przejawów agresji dla dzieci i dorosłych. Omawiając zasady bezpiecznego korzystania z Internetu zwróciła uwagę, że dzieci powinny korzystać tylko z bezpiecznych stron internetowych najlepiej pod opieką dorosłych. Zasygnalizowała, że nic w Internecie nie ginie oraz poprosiła, żeby uczniowie nie wrzucali bezmyślnie zdjęć na portale społecznościowe.

W klasach IV-VIII spotkanie dotyczyło profilaktyki uzależnień wśród młodzieży, przemocy i jej skutków, zachowań nieakceptowanych w szkole, niewłaściwych zachowań wśród uczniów: kradzieży, bójek, znęcania psychicznego i fizycznego oraz niszczenia mienia. Uczniowie poszerzyli wiedzę związaną ze współczesnymi zagrożeniami, a w szczególności dopalaczami, narkotykami, e-papierosami oraz napojami energetyzującymi. Zostały przypomniane  konsekwencje prawne jakie mają zastosowanie w przypadku popełniania czynów zabronionych przez osoby nieletnie. Wszystko to po to, aby kształtować prawidłowe nawyki i zachowania wśród dzieci i młodzieży. Na zakończenie spotkania pani policjant prosiła młodzież o przemyślane zachowania i działanie. Podczas spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, na które p. sierż. szt. Karolina Lipiec udzielała wyczerpujących odpowiedzi.

 

  • Pani policjant prowadzi pogadankę dla uczniów klas I-III na temat bezpieczeństwa.
  • Pani policjant podczas spotkania z uczniami klas IV - VI.
  • Pani policjantka odpowiada na pytania uczniów.
  • Pani policjant prowadzi pogadankę dla uczniów na temat przemocy  niewłaściwych zachowań.

Wróć

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Zespół Szkół w Głoskowie
Głosków, ul. Szkolna 6
08-412 Borowie

NIP: 826-21-88-960

[obiekt mapy] Lokalizacja Zespołu Szkół w Głoskowie