Menu

Dane kontaktowe

Zespół Szkół w Głoskowie
Głosków, ul. Szkolna 6
08-412 Borowie

Numer telefonu do szkoły. 25 681 64 09

Adres meilowy szkoły.zsgloskow@poczta.onet.pl

Szkoła Podstawowa

Wycieczka do szkół ponadpodstawowych.

10 stycznia 2024r. w ramach doradztwa zawodowego uczniowie klas ósmych i siódmych pod opieką p. Agnieszki Mikulskiej szkolnego doradcy zawodowego i p. Elżbiety Aniszewskiej- Serzysko wychowawcy klasy VII rozpoczęli cykl wycieczek do szkół ponadpodstawowych oraz zakładów pracy w naszym powiecie. Wyjazdy te mają na celu przybliżenie oferty szkolnictwa średniego i zawodowego uczniom, którzy stoją przed ważnym wyborem życiowym – wyborem dalszej ścieżki edukacyjnej oraz poznanie ofert pracy na terenie naszego powiatu. Podczas wycieczki siódmo i ósmoklasiści zapoznali się ofertami miejsc pracy w powiecie i nie tylko, ze specyfiką pracy oraz sposobem załatwienia spraw Powiatowym Urzędzie Pracy w Garwolinie. Zwiedzili: I Liceum Ogólnokształcące im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Garwolinie oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Garwolinie. Zapoznali się z historią szkół, ich ofertą edukacyjną, zasadami rekrutacji i specyfiką pracy jednostek oświatowych oraz panującą w nich atmosferą. Uczniowie mieli także możliwość obserwowania ciekawych doświadczeń chemicznych w odwiedzanych szkołach.

Przed nami jeszcze wiele wizyt w szkołach, które, mamy nadzieję, pomogą przyszłym absolwentom klas ósmych podjąć właściwą decyzję, aby mogli w przyszłości realizować swoje zawodowe zainteresowania.

Dziękujemy Dyrektorowi Powiatowego Urzędy Pracy w Garwolinie p. Marcinowi Zboinie oraz Dyrektorom odwiedzanych liceów za umożliwienie uczniom zapoznania się z Państwa zakładami pracy. Pracownikom urzędu uczestniczącym w spotkaniu z uczniami, nauczycielom, pedagogom, szkolnym doradcom zawodowym odwiedzanych liceów składamy wyrazy podziękowania za otwartość, profesjonalizm i zaangażowanie w pracę na rzecz młodych ludzi.

Dzięki ciekawym informacjom przekazanym uczniom podczas spotkań, prezentacjom o poszczególnych szkołach, miłej atmosferze oraz rozmowom z naszymi absolwentami, czas spędzony w ramach wycieczki uważamy za bardzo udany i owocny.

  • Uczniowie przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Garwolinie.
  • Uczniowie słuchają pogadanki w auli Katolickiego Liceum.
  • Uczniowie zwiedzają Starostwo Powiatowe w Garwolinie.
  • Uczniowie zwiedzają Liceum Ogólnokształcące w Garwolinie.
  • Uczniowie wykonują eksperymenty chemiczne.
  • Uczniowie przed budynkiem Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie.
  • Uczniowie słuchają opowiadania o liceum ogólnokształcącym.
  • Uczniowie przed budynkiem Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Garwolinie.

Wróć

Odnośniki

Informacje kontaktowe

Zespół Szkół w Głoskowie
Głosków, ul. Szkolna 6
08-412 Borowie

NIP: 826-21-88-960

[obiekt mapy] Lokalizacja Zespołu Szkół w Głoskowie